Blog

Jesteś przedsiębiorcą, chcesz promować swój produkt bądź usługę, a może chcesz pozyskać nowych klientów i budować renomę swojej marki? Jednym ze sposobów, aby tego dokonać jest zorganizowanie loterii promocyjnej. Legalne przeprowadzenie loterii promocyjnej bądź konkursu pozwoli Ci uniknąć przykrych konsekwencji prawnych. Loteria to nie konkurs, którego organizacja jest prostsza i tańsza. 

więcej...

Podpisując umowę z kontrahentem bardzo rzadko przedsiębiorca zakłada, że "coś pójdzie nie tak". Dopóki między kontrahentami jest zgoda i współdziałanie, dopóty błędy i nieścisłości nie dyskwalifikują całej umowy. Należy jednak zawsze zakładać czarny scenariusz, by nie utracić płynności finansowej, jeśli by się on ziścił. 

więcej...

Zdarzało mi się skutecznie uwzględnić koszty utrzymania psa w zabezpieczeniu potrzeb rodziny lub w alimentach na dzieci. Ale jest lepsza droga. Pies może być przecież przedmiotem współwłasności. Rodzi to określone obciążenia finansowe po stronie jego współwłaścicieli, które można rozliczyć. Choć nie są to alimenty, to efekt rozliczeń może być podobny. 

więcej...

Co roku w sezonie wakacyjnym (lub tuż po wakacjach) odwiedzają mnie Klienci rozczarowani wyjazdem wakacyjnym pytając, co teraz. W artykule dowiecie się czego może się domagać turysta od organizatora wyjazdu oraz jak się przygotować do postępowania reklamacyjnego. Znajdziecie również wzór reklamacji. 

więcej...

Uszkodzenia ciała podczas uprawiania sportu są stosunkowo częste. Odpowiedzialność za obrażenia podczas uprawiania sportu nie jest jednak analogiczna, jak w warunkach pozasportowych. Gdyby tak było, firmy odszkodowawcze obstawiałby nie tylko wypadku drogowe, ale także mecze – zarówno te zawodowe jak i towarzyskie.

więcej...

TAK! I to wcale nie są rzadkie przypadki, że o wyroku sądowym strona dowiaduje się dopiero podczas egzekucji komorniczej. Nie dotyczy to oczywiście tylko ustalenia ojcostwa, ale taki tytuł artykułu brzmi  bardziej chwytliwie.  

więcej...

Poszkodowany w wypadku samochodowym często wymaga pomocy przy myciu, przygotowywaniu posiłków, jedzeniu, ubieraniu etc. Jeśli odpłatnie skorzysta z mocy pielęgniarki lub opiekunki, to za taki wydatek sprawca lub ubezpieczyciel (z OC sprawcy) musi oczywiście zwrócić pieniądze.  

więcej...

O potrąceniu mówimy wtedy, gdy dwie osoby są wobec siebie i dłużnikami (dłużnik to ten, co musi zapłacić) i wierzycielami (wierzyciel to ten, któremu trzeba zapłacić).

więcej...

Kupując produkty w sklepie stacjonarnym przed zapłaceniem możemy obejrzeć towar, sprawdzić, czy nie jest uszkodzony, czy nam odpowiada, pasuje do koncepcji lub wystroju. Gdy kupujemy przez internet, mimo niewątpliwej wygody związanej z możliwością dokonania transakcji na własnym fotelu, narażeni jesteśmy na ryzyko zakupu rzeczy, która nam się nie podoba albo jest uszkodzona. 

więcej...

Podczas procedowania tarczy antykryzysowej głośno było o zawieszeniu wszystkich terminów. Jak wyszło w praktyce? Niestety już nie tak kolorowo, o czym niżej. 

więcej...